אודות ההתאחדות

מי אנחנו?

כארבעים אלף עסקים יצרניים בישראל מיוצגים ונהנים משירותיה של התאחדות התעשייה והמלאכה שנוסדה ופועלת ברצף החל משנת 1909, ורשומה כעמותה ללא מטרות רווח. להתאחדות עשרה סניפים ברחבי הארץ, מאורגנים על פי מחוזות, והיא מאגדת את מירב היצרנים הקטנים ונותני השירותים בישראל, וזאת במגוון העסקים והמפעלים הקטנים והבינוניים מכל רובדי הפעילות העסקית-יצרנית בארץ .

המפעלים במגזר זה, מעסיקים ברובם עד 20 עובדים בממוצע או מעט יותר. מטרת ההתאחדות לייצג את חבריה בפני מוסדות ציבוריים וכלכליים, ובפני רשויות ממשלתיות ומוניציפאליות בנושאים הנוגעים לחוקים, תקנות, צווים, זיכיונות, רישיונות, צווי הרחבה והסכמים קיבוציים או כל נושא אחר שעליו היא מחליטה. זאת במגמה לשמר להגן, לשפר ולקדם את האינטרסים הכלכליים, המקצועיים, החברתיים התרבותיים והציבוריים של חבריה, ולשדרג את מעמדם ותדמיתם . ההתאחדות פועלת לפיתוח התעשייה הקלה והעסקים הקטנים, מסייעת בהגשת שירותים פיננסיים, ומציעה ייעוץ והדרכה בניהול העסק.

המרכז הארצי מארגן ומאחד את העוסקים במלאכה ובתעשייה בישראל, במסגרת מחוזותההתאחדות, וכן מקיים ומנהל סניפים בכל מקום שעליו הוא מחליט . למה החברוּת כדאית ומשתלמת כי להתאחדות המלאכה והתעשייה בישראל אמצעים ושירותים היכולים לחסוך לחבריה זמן רב ולא מעט כסף וכן למתן כל שירות נדרש על ידי חבריה.
היא מייעלת ומקצרת תהליכים בירוקרטים ומייצרת עבור החבר פתרונות המקלים ומועילים לעסק. היא פועלת באופן שוטף לקידום נושאי חקיקה בכנסת ולחתימת הסכמים קיבוציים וצווי הרחבה. כארגון מעסיקים גדול, המייצג עשרות אלפי מעסיקים, מיוצגת ההתאחדות בשורה רחבה של מוסדות ציבור שבהם היא דואגת לאינטרסים המקצועיים והכלכליים של חבריה: הביטוח הלאומי, מכון התקנים הישראלי, הרשות לעסקים קטנים, המועצה ליחסי, ועדות הכנסת, לשכת התיאום של הארגונים הכלכליים, מועצת שירות התעסוקה והמוסד לבטיחות וגהות.

ייצוג מול רשויות החוק

התאחדות התעשייה והמלאכה מגישה ייעוץ לחברי ההתאחדות בתחום דיני עבודה והמשפט העסקי - מסחרי. כמו כן, היא מייצגת את חברי ההתאחדות בתביעות עובדים בבית הדין לעבודה, בנוסף, החברים זכאים לייצוג בוועדות פריטטיות מול ההסתדרות. היועץ המשפטי של ההתאחדות מייצג את האינטרסים של ההתאחדות בוועדות השונות בכנסת, בלשכת התיאום של הארגונים הכלכליים ובמועצה ליחסי עבודה של משרד התמ"ת.

ארגונים מקצועיים

לכל ארגון מקצועי איש קשר הנמצא דרך קבע בהתאחדות והוא מופקד על יישום וביצוע החלטות הנהלת הארגון המקצועי. מנהלי התחומים נמצאים בקשר מתמיד עם חברי ההתאחדות, כל אחד בתחומו במטרה לעזור לחברים בקבלת השרות הרצוי . במסגרת ההתאחדות פועלים הנהלות הארגונים המקצועיים להשגת מטרות מקצועיות ומשפטיות רלוונטיות לארגון.
כל ארגון מקצועי מנוהל באופן שוטף על ידי מנהל התחום, הנמצא דרך קבע בהתאחדות, והוא מופקד על יישום וביצוע החלטות הנהלת הארגון המקצועי. מנהלי התחומים נמצאים בקשרמתמיד עם חברי ההתאחדות, כל אחד בתחומו, במטרה להנחות, לסייע ולהדריך את החבריםבקבלת השירות הרצוי . מה עוד זה נותן לנו? חברי ההתאחדות יכולים לקבל שירותי יעוץ והכוונה בנושאים כלכליים גם על ידי יועצים חיצוניים אשר נמצאים בהסכם התקשרות עם ההתאחדות, כגון ייעוץ עסקי בניהול כספים, בתמחור מוצרים, ניהול ושיווק, הכנת תוכנית עסקית, סיוע בהכוונה לגיוס מקורות מימון, מידע על הלוואות מקרנות שונות, סיוע ליצואנים מתחילים ומתן יעוץ למציאת שווקים בחו"ל.
ליהנות משירותי תרבות פנאי ורווחה חברי ההתאחדות נהנים מכרטיסים במחירים מיוחדים למופעים ולהצגות, תווי קנייה מוזלים בחגי ישראל - ראש השנה ופסח, מידע על מבצעים ואירועי נופש מוזלים בבתי מלון. כמו כן הם זכאים לטיפולי שיניים בתנאים מועדפים ולבדיקות רפואיות תקופתיות במכונים רפואיים ובבתי חוליםשונים ברחבי הארץ ובהוזלה מיוחדת . ההתאחדות מארגנת קורסים, השתלמויות וימי עיון במרכזי הדרכה וכן סמינרים וכנסים בבתי מלון. חברי ההתאחדות נהנים גם מתעריפי-הסדר מוזלים בשיחות עסקיות בינלאומיות ומשירותי תרגום. איך זה עובד בכל עניין ניתן לפנות למנהלי התחומים, ראשי המחוזות. מחוז תל אביב לדוגמה, מאגד למעלה מ–4,000 עסקים קטנים ובינוניים ממגוון רחב של מקצועות ותחומים.

ההנהלה הנה הגוף העליון של המחוז והיא זו המאשרת את נשיאות המחוז. הנשיאות היא הגוף העוסק בהתוויית מדיניות ההתאחדות והיא הבוחרת את נציגי הענפים השונים בוועדות השונות בהתאחדות.
בכפוף לנשיאות ממוקמים הארגונים המקצועיים השונים, שפעילותם השוטפת נקבעת על ידי הנהלת הארגונים ומיושמת על ידי מנהלי התחומים . תשומת הלב העיקרית בפעילות ההתאחדות היא חיזוק הקשר עם בעלי העסקים חברי ההתאחדות, העמקה ותגבור מערך הפעילות לצירופם של חברים חדשים, גיוון והרחבת סל השירותים לחברי ההתאחדות ושימת דגש על שיפור השירות לחבר.

איך מצטרפים?

החברות בהתאחדות פתוחה לכל העסקים היצרניים ונותני השירות במרבית הענפים במשק, בתנאי שהם תואמים את הוראות החוק, ומשלמים את דמי החבר השנתיים כסדרם. החברוּת מקנה לחברים סל שירותים רחב אשר נבנה על פי צרכיהם. מרכיבי סל השירותים משתנים בהתאם לתקופה, מצב המשק וצורכי החברים.
הצטרפות להתאחדות הינה זכות והיא מקנה לחבר זכויות ושירותים שמעבר למתחייב בחוק. גובה דמי החבר נקבע לפי מספר המועסקים בחברה.


מי כבר איתנו?

בהתאחדות פועלים איגודים מקצועיים ומיוצג מגוון רחב של ענפים יצרניים: מתכת, חשמל, אלקטרוניקה, פלסטיק וגומי, טקסטיל אופנה הלבשה הנעלה ועור אמני עץ ויצרני רהיטים, דפוס והכנה לדפוס, העתקות אור וצילומים ממוחשבים קוסמטיקה מספרות ומכוני טיפוח, מוצרי בנייה, בניין וקבלני חשמל סוכני דואר עצמאיים, צורפים ויוצרי חפצי חן, יצרני כימיקלים וחומרי ניקוי צלמים ומעבדות צילום, שילוט מסחרי, יצרני מוצרי קרטון מזון, מאפיות, קונדיטוריות, יצרני ממתקים ורבים אחרים.

כתבות אחרונות