22:19:13
התאחדות המלאכה והתעשיה

התאחדות המלאכה והתעשייה תוכן עיקרי

עקב לחצי ההתאחדות - פטור מדמי חבר למצטרפים למכון הייצוא

28 יוני 2017

בעקבות לחצים כבדים שהפעילה התאחדות המלאכה והתעשייה זה זמן רב, החליט השבוע משרד הכלכלה לפטור חברות חדשות שיצטרפו למכון הייצוא מדמי חבר וכן להוריד את דמי החבר בארגון ב-כ-50% לחברות הקיימות.

מדובר בהחלטה שהיא תוצר ישיר של המאמצים שמפעילה ההתאחדות, בשיתוף עם משרד הכלכלה, להפחית את הנטל המושת על עסקים קטנים, ובכלל זה על יצואנים קטנים, כך שיוכלו לשווק בכבוד תוצרת כחול-לבן ברחבי העולם. 

כיום עומדים דמי החבר במכון הייצוא על 15.3 אלף ש"ח לחברות המייצאות בהיקף של מעל ל-30 מיליון דולר, 7,000 ש"ח לחברות שמייצאות בהיקף של 2-5 מיליון דולר, 4,600 ש"ח לחברות המייצאות בהיקף של 0.5-2 מיליון דולר ו-2,300 ש"ח לחברות המייצאות מתחת לחצי מיליון דולר. כמובן שעבור חברות גדולות המייצאות בעשרות מיליוני דולרים, תשלום דמי החבר הוא חלק מההוצאות ולא נלקח בכובד ראש. אולם, עבור המפעלים הקטנים שמייצאים בסך מאות אלפי ש"ח בחודש, מדובר באלפי שקלים שמוסיפים לנטל הביורוקרטי הכבד המוטל עליהם גם כך.

לפי החלטת משרד הכלכלה, חברות המצטרפות למכון הייצוא עד 2018 יהיו פטורות מתשלום דמי חבר, וגם הפחתת דמי החבר בארגון תתבצע ב-2018.

בין היתר, המכון מסייע לחברות ישראליות להקים ביתנים בתערוכות בינלאומיות, מגייס משלחות יצואנים לחו"ל ומארגן כנסים וימי עיון בהם ניתנים לחברים בו עצות בנוגע לתהליך הייצוא.