22:19:32
התאחדות המלאכה והתעשיה

התאחדות המלאכה והתעשייה תוכן עיקרי

נשיא ההתאחדות מתריע בפני פגיעה בעסקים הקטנים ביפו במכתב לראש עיריית ת"א-יפו

04 יולי 2017

במכתב חריף ששיגר אתמול לראש עיריית תל-אביב-יפו, רון חולדאי, מתריע נשיא התאחדות המלאכה והתעשייה, יוסי אלקובי, מפני פגיעה קשה בעסקים הקטנים הפועלים בתוואי עבודות הרכבת הקלה בשדרות ירושלים ביפו.

על פי התוכניות הרשמיות, העבודות להקמת הקו האדום של הרכבת הקלה בשדרות ירושלים אמורות היו להתחיל בחודש יולי השנה, אולם נכון לעכשיו נדחו, כאשר אף גורם רשמי מטעם העירייה אינו טורח לעדכן את בעלי העסקים שבאזור על המועד המדויק של תחילת העבודות.

במהלך העבודות, שיימשכו כשש שנים, שדרות ירושלים ייחסמו לחלוטין בפני תנועת כלי רכב, מה שעלול לפגוע קשות בעסקים הקטנים הפועלים זה עשרות שנים באזור זה.

לדברי אלקובי: "לא ניתן לעבור לסדר היום על כך שעסקים קטנים, הפועלים זה עשרות בשנים בשדרות ירושלים והאחראים לצביון הייחודי של האזור, כלל אינם "נספרים" ע"י העירייה בבואה לגבש מדיניות מקיפה בנושא עבודות הרכבת הקלה באזור."

אלקובי תובע מהעירייה לממש את התחייבותה לפצות את העסקים הפועלים בתוואי הרכבת הקלה ב-5 מיליון שקלים, כפי שהבטיח בשנת 2015 ראש העירייה, כדי שיוכלו להתמודד עם ההפסדים הצפויים להם, או לפחות להציע להם הנחות בארנונה.

לדבריו, "בעוד שראש העיר מתגאה השכם וערב בכך שלעירו "חיבה בלתי מוסברת לעסקים קטנים ובינוניים", הרי שבפועל, נראה שמדובר רק בחיבה לארנונה מרקיעת השחקים שעסקים אלה נדרשים לשלם, כשהעירייה לא נוקפת אצבע כדי להבטיח שהם לא יקרסו בשעת משבר כדוגמת עבודות הרכבת הקלה."

חשוב להדגיש כי גם בפגישות שהתקיימו בעבר בין נציגי העסקים בשדרות ירושלים לבין נציגי העירייה, לא סיפקו האחרונים כל הסבר בנוגע למועד תחילת העבודות או לכלי הסיוע שתעמיד העירייה לרשות אותם העסקים.

 

עודכן לאחרונה ב 04 יולי 2017