"מעסיקים קטנים - התאגדו!" יוסי אלקובי יו"ר מחוז ת"א

 

ביניהן ישנה הצעת חוק המקנה 21 ימי חופשה לעובד החל משנתו הראשונה, הצעות חוק המגדילות משמעותית את מספר ימי המחלה לעובד עבור ילדיו ועוד כהנה וכהנה. הצעות חוק אלה מטיבות ומתגמלות, אך הן גם עלולות לשמש כחרב פיפיות שתותיר הרבה מאוד עובדים ללא פרנסה כלל לאחר שמקום עבודתם יקרוס או יסגר בשל חוסר כדאיות כלכלית.

 מאת יוסי אלקובי

בעלי עסקים קטנים המעסיקים עובדים, כורעים כבר היום תחת עול דיני העבודה ולא מוצאים את ידיהם ורגליהם בסבך הוראות החוק והתקנות. לעתים הופכים לעבריינים בעל כורחם וללא ידיעתם. סוגיה זו, בנושא התמודדותם של מעסיקים קטנים עם דיני העבודה, היא סיבה אחת מיני רבות מדוע היום יותר מתמיד על המעסיקים להקפיד ולהיות מאוגדים וחזקים ולהוות משקל נגד הרגולטור וארגוני העובדים המתחזקים והולכים.


בעלי העסקים הנאבקים מאבק יומיומי, סיזיפי לעתים, מול מיסוי מכביד, שוק גלובלי משתנה, רגולציה מסובכת ומחסור בכוח אדם מקצועי, אינם מכירים לעתים בחשיבותם של ארגוני המעסיקים המגנים עליהם והעומדים בפרץ. ניתן להבין אותם, בעל עסק קטן טרוד בשיווק, מכירות, ניהול עובדים, ניהול רצפת יצור, אספקה, תוכניות עסקיות ופיתוח מוצר - סוגיות מורכבות וקשות שבמפעלים גדולים מופקדים עליהם בעלי מקצוע. מבחינתו, החברות בארגון מעסיקים היא עול נוסף, שאין לו עניין וזמן להכיר ו/או לשלם עליו.

פעמים רבות בעל העסק הקטן נזכר ביתרונותיו של ארגון חזק המהווה לו בית ומשענת, רק כשהוא נקלע לצרה חמורה כמו משבר בעסק, רישיון עסק מושהה, תביעה של עובד, בעיות עם כבוי אש וכד'. במקרים אלה, הסיוע שהוא מקבל עולה על דמי החבר שהוא משלם, שבסיכומו של דבר אינם עולים על הסכום שמשלמים העובדים שלו להסתדרות או לארגון עובדים אחר. אך האמת היא שגם בימים של שגרה ושגשוג, חשוב מאוד שיהיה חלק מארגון מעסיקים חזק. המעסיקים הקטנים חייבים להיות מאוגדים כדי להיות מעורבים בגיבוש ההסכמים הקיבוציים שמטיבים עם העובדים, במקביל עם המעסיקים ומותאמים לענף ומבטיחים המשך הישרדות שלו והתאמות לזמנים משתנים. הם חייבים להיות מאוגדים כדי לטפל במשברים עולמיים, להתמודד עם יבוא, שינויים טכנולוגיים, להתמקצע, להשתלם ללמוד את דרכי השיווק והמכירה החדשות ברשת.

לכתבה המלאה באתר "ביזפורטל"

כתבות אחרונות