אנא אל תטילו מס מוניציפלי נוסף על העסקים הקטנים, זה עלול להרוג עסקים!

במסגרת טיוטת הצעת המחליטים לתקציב המדינה לשנים 2017-2018 , הוצע להטיל מס מוניציפלי חדש על התושבים והעסקים בישראל- מס פיתוח.

מאת מיכאל לוי | פורסם ב-FUNDER

מס שכזה, יהווה בעצם הטלת ארנונה נוספת על העסקים הקטנים הנאנקים גם כך תחת עול המסים העירוניים, שהינם מהגבוהים בעולם.

כנשיא התאחדות המלאכה והתעשיה המייצגת רבבות מפעלים ובעלי מלאכה קטנים ברחבי הארץ, אשר נאבקים יום יום על הישרדותם, אני מפציר בכם, שלא להכביד את עולכם על המגזר החבוט שלנו, שגם כך סובל ממחסור חמור בכח אדם מקצועי, מעלויות אשראי גבוהות ומתחרות קשה. להערכתנו, הטלת מס שכזה, עלולה להביא לקריסתם של מאות ואלפי עסקים שלא יוכלו עוד לעמוד בעלויות הקבועות הגבוהות וימצאו כי אין טעם להמשיך וליצר בארץ וכי מפעל חייהם נדון לכלייה.

מנתונים שבידנו עולה ששטח העסק היצרני הקטן בממוצע הוא 531.5 מ"ר . לפיכך אנו מעריכים שכל תוספת של 10 ₪ למ"ר כתוצאה מהחלת מס הפיתוח תביא לעלות מוניציפלית ממוצעת נוספת של 5315 ₪ לעסק יצרני קטן בשנה.

כבר זמן רב אנו נאבקים למען הכרה בסל שירותים בסיסי שיקבלו בעלי העסקים הקטנים תמורת הארנונה הגבוהה שהם משלמים: פינוי אשפה, חנייה, מקום לפריקה וטעינה וכד', אך במקום זאת, אנו מתבשרים על מס נוסף, שיושת עלינו ללא שום הבטחה לתמורה כלשהי.

העסקים הקטנים בכלל, והיצרנים בפרט, סובלים גם כך מירידה בפריון ומקיטון מדאיג במספרם. לפיכך, אנו סבורים כי התוכניות הכלכליות הדו שנתיות שהממשלה מכינה צריכות להיות משופעות במדיניות תומכת עסקים ובהקצאת משאבים להמרצת הפעילות הכלכלית, ולא בהטלת מסים נוספים שיכריעו את התעשיה שלנו.

אני תקווה שזעקתנו תשמע, ואני מזמין אתכם להגיע אלינו ולסייר במפעלים הקטנים ובתי המלאכה הזעירים, באזורי התעשיה ופריפריה, כדי לחזות במו עיניכם, בקשיים עימם אנו מתמודדים.

כתבות אחרונות